Lokaty internetowe

Założenie depozytu w banku to trochę zabawy. Konieczne jest wybranie się z pieniędzmi do banku, czasami podpisanie odpowiedniej umowy ramowej, a także dodatkowych dokumentów.

Nieraz trzeba odstać swoje w kolejce… Na szczęście wszystko to jest jedynie reliktem dawnych czasów sprzed nastawia Internetu, ponieważ obecnie Santander Consumer Bank oraz wszystkie inne większe banki oferują nam możliwość założenia depozytów z wykorzystaniem bankowości internetowej.

Dla posiadaczy kont w danym banku

W zdecydowanie najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają już rachunek w banku, w którym chcą założyć lokatę. W takim przypadku zazwyczaj wystarczy tylko wejść do swojego standardowego systemu bankowości internetowej, po czym należy przejść do specjalnej zakładki związanej z lokatami zakładanymi przez Internet. Wybieramy rodzaj lokaty, jaki chcielibyśmy mieć i okres, na jaki zakładamy nasz depozyt. Następnie zatwierdzamy operację i wykonywany jest automatyczny przelew z naszego rachunku bankowego, po czym pieniądze z zakończonej lokaty wrócą do nas bezpośrednio na nasz rachunek bankowy.

Dla osób bez konta w danym banku

Trochę inaczej wygląda to w przypadku osób, które nie mają konta w danym banku, ale zazwyczaj też nie jest źle. Konieczne jest jednak wtedy posiadanie jakiegoś rachunku w docelowym banku. Może to być tylko rachunek techniczny, ale coś musi istnieć. Niektóre banki nie pozwalają nam założyć typowej lokaty internetowej, jeśli nie posiadamy u nich podstawowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, ponieważ uznają taki sposób działania dla nich za zbyt problematyczny.