Lokaty internetowe

Założenie depozytu w banku to trochę zabawy. Konieczne jest wybranie się z pieniędzmi do banku, czasami podpisanie odpowiedniej umowy ramowej, a także dodatkowych dokumentów.

Nieraz trzeba odstać swoje w kolejce… Na szczęście wszystko to jest jedynie reliktem dawnych czasów sprzed nastawia Internetu, ponieważ obecnie Santander Consumer Bank oraz wszystkie inne większe banki oferują nam możliwość założenia depozytów z wykorzystaniem bankowości internetowej.

Dla posiadaczy kont w danym banku

W zdecydowanie najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają już rachunek w banku, w którym chcą założyć lokatę. W takim przypadku zazwyczaj wystarczy tylko wejść do swojego standardowego systemu bankowości internetowej, po czym należy przejść do specjalnej zakładki związanej z lokatami zakładanymi przez Internet. Wybieramy rodzaj lokaty, jaki chcielibyśmy mieć i okres, na jaki zakładamy nasz depozyt. Następnie zatwierdzamy operację i wykonywany jest automatyczny przelew z naszego rachunku bankowego, po czym pieniądze z zakończonej lokaty wrócą do nas bezpośrednio na nasz rachunek bankowy.

Dla osób bez konta w danym banku

Trochę inaczej wygląda to w przypadku osób, które nie mają konta w danym banku, ale zazwyczaj też nie jest źle. Konieczne jest jednak wtedy posiadanie jakiegoś rachunku w docelowym banku. Może to być tylko rachunek techniczny, ale coś musi istnieć. Niektóre banki nie pozwalają nam założyć typowej lokaty internetowej, jeśli nie posiadamy u nich podstawowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, ponieważ uznają taki sposób działania dla nich za zbyt problematyczny.

Sens istnienia lokat internetowych

Lokaty internetowe tworzone są przede wszystkim po to, by zapewnić wygodę klientom banku. Zazwyczaj banki nie oferują specjalnie dobrych ofert tego typu, ponieważ już sama wygoda jest tutaj argumentem za założeniem tego typu depozytu. Czasami takie depozyty są objęte standardowymi zadami promocyjnymi dla wszystkich lokat, czyli dla przykładu można liczyć na większe oprocentowanie dla nowych środków.

Polecane  Wybierając lokatę bankową