Lokaty bankowe w nowocześniejszym wydaniu

Lokaty bankowe są produktem wybitnie prostym i jego prostota, niegdyś ogromnie ważna kwestia, dzisiaj staje się wręcz obciążeniem. Ludzie przyzwyczaili się bowiem do sytuacji, w której każdy ma możliwość sięgania po ekscytujące rozwiązania z prezentami i różnymi dodatkowymi możliwościami, ale w lokatach zazwyczaj tego nie ma. Są zyski i bezpieczeństwo, ale bardzo mało jest nowości.

W chwili obecnej się to oczywiście zmienia, ponieważ jeśli banki chcą zakładać lokaty, a chcą, muszą się starać uatrakcyjnić ten produkt klientowi. Jest na to zaskakująco wiele sposobów.

Lokaty przez Internet

Lokaty bankowe są bez wątpienia bardzo prostym produktem bankowym, z którym każda osoba poradzi sobie samodzielnie. Nie ma tu żadnych skomplikowanych kruczków prawnych czy gwiazdek. Taki stan rzeczy powoduje, że banki coraz częściej umożliwiają klientom na zakładanie lokat samodzielnie poprzez mechanizmy bankowości internetowej. Dzięki nim banki mają mniej pracy przy lokatach, klienci zakładają lokaty bez wychodzenia z domu, a czasami nawet uzyskują wyższe stawki.

Lokaty progresywne

Drugim sposobem na przyciąganie klientów jest oferowanie lokat progresywnych. Takie lokaty rozwiązują jeden z najważniejszych problemów, jakie zawsze dotykały lokaty z punktu widzenia klienta. Chodzi oczywiście o to, że zlikwidowane przed czasem lokaty nie naliczały żadnych odsetek. W przypadku lokat progresywnych odsetki naliczane są częściej, zazwyczaj na koniec każdego miesiąca. Dopisane odsetki pozostają już do końca, wiec w każdej chwili można zlikwidować lokatę i takie odsetki zabrać, nawet jeśli termin lokaty nie dobiegł końca.

Polecane  Lokaty krótko i długoterminowe – co lepsze

Promocje

W świecie lokat bankowych nie brakuje też promocji. Chodzi tutaj głównie o promocje rozumiane jako oferty dla nowych środków lub oferty ograniczone czasowo. Jeśli ktoś zdecyduje założyć się lokatę w określonym czasie lub jeśli ktoś przyniesie do banku nowe środki, może liczyć na znacznie wyższe kwoty na koniec okresu lokaty. Pewnie nie będą to złote góry, ale zawsze lepsza oferta.