Lokaty – ich największe zalety

Tak naprawdę lokaty nie są nowością w naszym kraju – jednakże w dalszym ciągu są tacy Polacy, którzy muszą przeczytać nieco o zaletach oszczędzania pieniędzy w taki sposób. To całkowicie normalne, przecież w historii naszego kraju dochodziło do takich sytuacji, w których niemalże z dnia na dzień pieniądze traciły na wartości, a więc awersja do lokat ma sporo sensu.

Jednakże spokojnie, właśnie lokaty są bardzo wskazane dla takich osób, które obawiają się jakiegoś krachu. Pamiętajmy jednak o tym, że banki są specyficznymi instytucjami finansowymi, które działają na trochę innych zasadach niż pozostałe firmy na świecie. Czyli jeżeli pieniądze z lokaty są nam gwarantowane, to faktycznie tak będzie. Z pieniędzmi trzymanymi w skarpecie niestety nie jest tak różowo. Czyli pierwsza zasada trzymania pieniędzy na lokacie jest mianowicie taka, że te pieniądze są całkowicie bezpieczne, w żadnym razie nie musimy obawiać się o cokolwiek!

Ciężko nie dostrzec także tego, że skoro inflacja zjada nasze oszczędności, a lokata jest oprocentowana na powiedzmy 2-4%, to najzwyczajniej w świecie nie będziemy na pewno stratni, a do tego trochę zarobimy. Wiadomo, iż lokaty nie są dla osób, którym zależy na bardzo dużym przypływie pieniędzy, ale czy ktoś ma równie interesującą propozycję, która byłaby tak samo ryzykowna? Gdy piszemy „tak samo ryzykowna”, oczywiście mówimy o braku ryzyka. Po prostu te pieniądze leżą na lokacie, nic się z nimi nie dzieje, zyskamy trochę, a na pewno nic nie stracimy. Zwróćmy poza tym uwagę na to, że pieniądze najzwyczajniej w świecie wydajemy niemalże bez opamiętania – to znaczy nie wszyscy tak mają, ale jednak jesteśmy społeczeństwem wybitnie konsumpcyjnym. Te wszystkie galerie handlowe, sklepy internetowe czy powiedzmy promocje w marketach sprawiają, że tylko ludzie o silnej woli mogą nie kupować tego, co w istocie nie jest im potrzebne. Dzięki faktowi posiadania pieniędzy na lokacie, nie będziemy mieli tylu pokus. To znaczy pokusa może będzie, ale skoro pieniądze będą w banku, to nie będziemy mieli możliwości ich wydania.

Polecane  Wybierając lokatę bankową