Dlaczego warto oszczędzać pieniądze na lokacie?

Nie możemy sądzić, iż oszczędzanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy na lokacie w banku nie ma w dzisiejszych czasach większego sensu.

Ostatnio sporo można przeczytać o tym, że inwestowanie swoich pieniędzy na lokacie nie ma na dzień dzisiejszy większego sensu, ale na całe szczęście sytuacja wcale nie jest aż tak beznadziejna.

W dalszym ciągu lepiej trzymać pieniądze w banku, aniżeli w przysłowiowej skarpecie

Przede wszystkim dlatego, iż nawet minimalny zysk to wciąż lepiej niż zero – a tyle właśnie zarobimy trzymając pieniądze gdzieś w domu. Nie wspominając o tym, iż postępująca inflacja sprawia, że nie ma większego sensu deprecjonować znaczenie lokat bankowych – po prostu trzymając pieniądze poza systemem finansowym, skazujemy siebie na ich częściową stratę. A może nawet na pełną? Przecież trzymanie pieniędzy w czterech ścianach nie jest bezpieczne. Z jednej strony, jest spore zagrożenie przestępczością pospolitą, z drugiej zaś – sami nie jesteśmy zapewne bardzo silnymi ludźmi, którzy radzą sobie ze wszystkimi pokusami. Chodzi w tym momencie o to, że bardzo często lokata sprawia, iż nie wydajemy pieniędzy na głupoty – przynajmniej na czas trwania lokaty. Jeżeli będziemy mieli pieniądze na zwykłym koncie albo po prostu będziemy trzymali żywą gotówkę, prędzej czy później znajdziemy sobie jakiś fajny produkt do kupna. Szczególnie kobiety to wielkie zakupoholiczki, które wprost nie są w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez robienia zakupów…

Polecane  Dobra oferta lokat bankowych

Więcej na temat lokat na stronie https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/

No właśnie – zakupy.

A może warto posiadać kartę kredytową? Dzięki karcie kredytowej nigdy nie będzie tak, że nie będziemy mieli możliwości kupić sobie coś fajnego. Weźmy poprawkę na to, że jeżeli założymy lokatę, ale jednocześnie zgłosimy wniosek o kartę kredytową, będziemy w niektórych bankach mogli liczyć na bardziej atrakcyjne oprocentowanie. Po prostu bankowi zależy na takim kliencie, który decyduje się na skorzystanie z większej ilości usług finansowych. Bądźmy takim rodzajem klienta, a będziemy zadowoleni.