Poszukiwanie korzystnej lokaty bankowej

Znalezienie odpowiedniej dla siebie lokaty bankowej wcale nie jest zadaniem prostym. Pod uwagę trzeba brać szybko zmieniającą się ofertę banków, tak więc należy być przygotowanym na to, że najlepsza, dostępna w danym momencie lokata bankowa, wcale nie musi być oferowana przez bank, z którego usług aktualnie korzystamy.

 

Poszukiwanie korzystnej lokaty bankowejNie oznacza to jednak od razu konieczności rezygnacji z oferty swojego dotychczasowego, głównego banku, wręcz przeciwnie. Zawsze w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, co nasz bank jest w stanie nam zaoferować. Takiego sprawdzenia należy dokonać już w systemie bankowości elektronicznej  bowiem widoczna na oficjalnej stronie banku propozycja lokat dla nowych klientów, może być nieco inna niż dla klientów dotychczasowych.

Z reguły to dla tej drugiej grupy oferowana jest korzystniejsza lokata bankowa, ale jeśli bank jest nastawiony na pozyskiwanie nowych środków i nowych klientów, to spodziewać można się korzystniejszych, promocyjnych ofert dla nowych klientów. Właśnie na takie oferty warto zwrócić swoją uwagę w pierwszej kolejności zawsze, gdy poszukujemy dobrej lokaty bankowej. Nawet jeśli taka lokata bankowa będzie w pewnym sensie ograniczona, chociażby co do maksymalnej wysokości środków, które można będzie w ten sposób zainwestować, to nic nie stoi na przeszkodzie odnośnie tego, aby założyć nawet kilka tego rodzaju lokat w rożnych bankach.

Innym typowym rodzajem promocji jest oferta wysokiego oprocentowania, w sytuacji gdy lokata bankowa powiązana będzie z innym produktem bankowym. Przeważnie jest to produkt inwestycyjny, gdzie inwestor ponosi już ryzyko inwestycyjne, tak więc należy bardzo dobrze zastanowić się nad takim wyborem jeśli naszym nadrzędnym celem jest oszczędzanie. Może być to jednak dobra opcja dla osób poszukujących ciekawych inwestycji, jednak wtedy sama lokata bankowa oferowana z promocyjnym oprocentowaniem powinna być tylko miłym dodatkiem, a nie głównym czynnikiem decydującym o skorzystaniu z takiej formy inwestowania środków.

Polecane  Oszczędzanie na lokacie - największe zalety