Trzy największe zalety lokat bankowych

Osoby pytane o wady lokat bankowych zwykle nie mają problemu z udzieleniem odpowiedzi. Wspominają więc zarówno o niskim oprocentowaniu, jak i o długim czasie, jaki jest niezbędny, aby lokata przyniosła rzeczywiste zyski.

 

Czy jednak oznacza to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem pozbawionym zalet? Okazuje się, że nic bardziej mylnego.

1. Niewielkie środki wystarczają do oszczędzania

Jeśli chcemy inwestować na giełdzie i liczyć na zyski z tego powodu, musimy liczyć się z tym, że niezbędne będzie zgromadzenie w tym celu sporych zasobów finansowych. Niewielki kapitał z pewnością nie pomnoży naszego majątku i to bez względu na to, jak trafnie oceniać będziemy zmieniające się giełdowe trendy. Tymczasem założenie lokaty wcale nie wymaga takiego poświęcenia. Nie brakuje banków, które umożliwiają założenie lokaty już od 1000 złotych, bywa zaś i tak, że kwota ta jest niższa. Lokata okazuje się więc znakomitym sposobem na przekonanie się o tym, że oszczędzać nie muszą bogacze.

2. Lokaty bankowe są bezpieczne

Nie każdy lubi ryzyko, te zaś jest szczególnie niemile widziane wówczas, gdy może się okazać, że będzie ono dotyczyło naszych zasobów finansowych. Nic więc dziwnego, że nie inwestujemy masowo na giełdzie i unikamy hazardu. Lokaty bankowe cieszą się opinią najbezpieczniejszego sposobu na oszczędzanie i nie da się ukryć, że zasługują na takie mino. Osoby, które decydują się na skorzystanie z nich mogą mieć pewność, że otrzymają swoje środki nawet w przypadku problemów finansowych banku, któremu zdecydowały się zaufać.

Polecane  Lokaty progresywne

3. Środki zebrane na lokacie zawsze można wybrać

Gdy zakładamy lokatę zakładamy, że zgromadzone na niej środki finansowe nie będą nam potrzebne. Nie jest to jednak wcale aż tak oczywiste. Nie można więc nie cieszyć się z tego, że banki pozwalają dziś na ich wcześniejsze wybranie. Owszem, zwykle traci się w ten sposób przynajmniej część zysku, decydując się na oszczędzanie nie musimy jednak obawiać się tego, że odcinamy się od wszystkich oszczędności i na pewien czas musimy zapomnieć o ich istnieniu.