Lokaty bankowe – dużo propozycji

Rynek usług bankowych w naszym kraju radzi sobie doskonale i mamy bardzo dużą ilość banków, które starają się walczyć o klientów, przygotowują dla nich coraz lepsze oferty. Wśród produktów bankowych oczywiście swoją silną pozycję mają obecnie kredyty, które dla banków są głównym źródłem zysków.

Dla klientów jednak znacznie przyjemniejszą propozycją są oczywiście lokaty bankowe, ponieważ to oznacza, że posiadają odpowiednia gotówkę, którą mogą ulokować w banku i tym samym budować sobie zyski. Okazuje się, że w ostatnim czasie mamy coraz więcej propozycji jeśli chodzi o lokaty bankowe. Warto się nimi zainteresować i pomyśleć o znalezieniu dobrej propozycji dla siebie.

Lokaty bankowe – propozycje na rynku

Obecnie lokaty bankowe są oczywiście proponowane praktycznie przez każdy działający na naszym rynku bank. Pewnie wiele osób jednak postawi pytanie o to kiedy rzeczywiście lokata jest opłacalna, kiedy będzie można liczyć na zadowalające zyski. Jeśli chodzi o obecnie proponowane lokaty niestety nie można liczyć na zadowalający poziom oprocentowania, co związane jest z niskim poziomem stóp procentowych w naszym kraju. Taki niski poziom już od dłuższego czasu się utrzymuje a dla osób, które umieszczają pieniądze na lokatach jest to sytuacja niekorzystna, ponieważ zyski są minimalne, oprocentowanie zostaje na niskim poziomie. Na niekorzyść działa również to, że od zysków kapitałowych musimy płacić podatek dochodowy tak zwany podatek Belki, który obniża zysk z lokat.

Polecane  Lokata bankowa i jej specyfika

Lokaty – własne oprocentowanie

Oczywiście można także myśleć o tym, by negocjować z bankiem oprocentowanie lokat. Taka sytuacja będzie dawała okazję do tego, by podnieść zyski z lokat, ale tylko pod warunkiem, że będzie się miało ku temu odpowiednie podstawy. Tą podstawą rzecz jasna będzie wysoki kapitał, tylko przy dużych pieniądzach włożonych do banku będzie można myśleć o tym, by zwrócić się do banku o negocjacje. Przy bardzo dużej kwocie rzeczywiście będzie można myśleć o podniesieniu poziomu oprocentowania, a przy wysokiej kwocie możliwe, że da to już wyraźny zysk.