Lokaty – jakie oprocentowanie

Pomnożenie posiadanych środków finansowych to pewnie marzenie każdego człowieka. Oczywiście sposobów na to jest wiele i każdy może myśleć o wykorzystaniu takich opcji, które dla niego są najlepsze. Można myśleć o rozwiązaniach, które mają charakter ryzykowny, ale pozwalają na większe zyski, albo takich, które są bezpieczne, przy jednocześnie stosunkowo niskich zyskach. Dlatego rzeczywiście każdy powinien sobie sam rozważyć jakie rozwiązanie będzie dla niego najlepsze, o jakich zyskach myśli. Możliwości jest wiele, a wśród nich są oczywiście lokaty, które obecnie są najchętniej wykorzystywanymi, jeśli chodzi o bezpieczne lokowanie pieniędzy.

Zyski z lokat?

Niestety trzeba podkreślić, że oprocentowanie lokat dla osób, które chcą na nich zostawiać pieniądze nie będzie zadowalające. Obecnie bowiem mamy taką sytuację na rynku finansowym, że od dłuższego czasu utrzymuje się na niskim poziomie stopy procentowe. To sprawia, że oprocentowanie lokat jest bardzo niskie, a dodatkowo od zysków kapitałowych musimy jeszcze płacić podatek. W ten sposób okazuje się, że zyski jakie można wypracować dzięki lokacie są zazwyczaj minimalne. Tym samym popularność lokat jest mniejsza niż jeszcze jakiś czas temu. Niezależnie jednak od tego trzeba podkreślić, że lokata to nadal ten instrument finansowy, który jest najbezpieczniejszy, a skoro tak się dzieje to dla osób ostrożnych jest to dobra opcja lokowania pieniędzy.

Lokaty – jakie oprocentowanie

Poszukiwanie dobrej lokaty

Oczywiście w różnych bankach oprocentowanie lokat się waha i dlatego można poszukiwać dla siebie atrakcyjnej propozycji. Musimy jednak pamiętać, że największą kartą przetargową w takim przypadku będzie możliwość włożenia na lokatę dużego kapitału. Bank chętnie przyjmie duże środki pieniężne, by móc nimi obracać. W takiej sytuacji klient banku może myśleć o ewentualnych negocjacjach z bankiem, by uzyskać jak najwyższe oprocentowanie. Przy niskich kwotach wpłacanych przez statystycznego klienta banku obecne oprocentowanie może się wahać na poziomie 3-4 % co rzecz jasna jest bardzo niskim poziomem.

Polecane  Jak wybrać odpowiednią lokatę? Czym kierować się przy wyborze?